Mūsu skolā apskatāma ceļojošā mākslas izstāde „Iekāp! Rīgas mākslā”
Apskatīt komentārus (0)

31.10.2013

Izstādes organizētāji - „Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas” pedagogi, izstādes tēmai bija izvēlējušies uzdevumu, veidot 27 Latvijas mākslinieku gleznu interpretācijas. Šo mākslinieku vidū minami: Janis Rozentāls, Jānis Liepiņš, Boriss Bērziņš, Maija Tabaka, Ivars Heinrihsons, Līga Purmale, Ilze Avotiņa, Ģirts Muižnieks, u.c. (http://www.ars.lv/index.php?sadala=292&id=493)

Kopumā izstādei  „Iekāp! Rīgas mākslā”  tika iesūtīti 1760 mākslas darbi, ko radījuši mākslas skolu audzēkņi no 14 Eiropas un Āzijas valstīm.   Jaunie mākslinieki  iepazinās ar Latvijas mākslinieku gleznu reprodukcijām, kopā ar pedagogiem  tās analizēja, pēc tam veidoja interpretācijas.  Darbi tika radīti  visdažādākajos žanros un  tehnikās – ir gleznojumi, grafikas, vitrāžas, fotogrāfijas, video un datorgrafikas, kā arī trīsdimensionāli darbi. No tiem tika atlasīta izstādes kolekcija ar 211 darbiem, kas uzsāka savu ceļojumu pa Latviju.  Savukārt organizatori, jau gatavojas 9.Starptautiskajai bērnu un jauniešu izstādei, kuras nosaukums būs „ Šodienas stāsti”, bet tēma- komunikācija.

Skolas, kas vēl vēlas līdzšinējo „Iekāp! Rīgas mākslā” ekspozīciju parādīt arī pie sevis,   aicinātas, sazināties uz Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas pārstāvi Ingemāru Treiju-Čivli (29540516).

Izstādes tapšanu atbalstījis Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

Ievadiet drošības kodu: