Izskanējis I Latvijas flautas spēles jauno izpildītāju konkurss „Sudraba flauta”
Apskatīt komentārus (0)

04.11.2015

IŠī trīs dienu projekta ietvaros notika I Latvijas flautas spēles konkurss „Sudraba flauta” un profesionālās pilnveides kursi „ Radošas pedagoģiskās pieejas un inovatīvas mācību metodes darbā ar mūzikas skolu mācību programmas „Flautas spēle” audzēkņiem”, kas varēja notikt, pateicoties Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas atbalstam. Tā bija ļoti laba iespēja ne tikai izvērtēt jauno flautistu sniegumu, saņemt vērtējumu, bet arī praktiska pieredzes apmaiņa, kas izpaudās metodiskajās pārrunās ar žūriju un arī meistarklasēs, kurās žūrijas komisijas locekles strādāja ar konkursantiem, pievēršot uzmanību nepilnībām, dodot praktiskus padomus darbā ar audzēkņiem, parādot jaunas un jau zināmas pieejas flautas spēles kvalitātes uzlabošanā un arī atzīmējot augsto līmeni tieši iesācēju grupā.

Konkursa atklāšanas koncerts notika Mārupes Mūzikas un mākslas skolā 28.oktobrī, kur muzicēja konkursa žūrijas priekšsēdētāja, flautiste no Krievijas Ella Dolžikova un izcilā pianiste no Latvijas  – Lielās Mūzikas balvas ieguvēja un RPIVA lektore, Agnese Egliņa.

29.oktobrī 48 konkursa dalībnieki no 28 mūzikas skolām pulcējās Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolā, kur  notika konkurss.  Konkursa mērķis bija pulcināt jaunos, talantīgos flautistus no visas Latvijas, dodot iespēju jau no pirmajiem soļiem, iegūt skatuves pieredzi un motivāciju profesionālai izaugsmei. Konkurss notika 3 vecuma grupās. Īpaša vieta tika ierādīta Junioru grupai, kurā „sacentās” mazie flautisti vecumā līdz 9 gadiem. Tieši šī grupa pozitīvi pārsteidza konkursa žūriju. Vislielākā konkurence šajā gadā bija I grupā, kurā savu meistarību apliecināja 22 flautisti vecumā no 10 – 12 gadiem. Līdzīgi kā citos konkursos, skaitliski, vismazākā bija II grupā – dalībnieki vecumā no 13 – 15 gadiem, taču tas nenozīmē, ka konkurence arī šajā grupā nebija sīva.

Konkursa rezultāti

I GRUPĀ – I vieta Roberta Kumsāre, Rīgas Doma kora skola, II vieta Alisa Dideiko, Juglas Mūzikas skola, Tīna Rukmane, Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skola, Austra Svikle, Jūrmalas Mūzikas skola III vieta Kate Katrīna Kļaviņa, Mārupes Mūzikas un mākslas skola, Dārta Justīne Kolāte, Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skola, Arīna Ņevoļska, Jelgavas mūzikas vidusskola,

II GRUPĀ- I vieta Terēza Tīrmane, Ventspils Mūzikas vidusskola, II vieta Elza Skutāne, Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skola, III vieta Agnese Ieva Lipska, Balvu Mūzikas skola

JUNIORI- I vieta Endija Bembere un Beatrise Helmane, Mārupes Mūzikas un mākslas skola, Kate Leinasare, Tukuma Mūzikas skola, Līga Anna Maurīte, Salacgrīvas novada Mūzikas skola,

II vieta Linda Antiņa,  Laura Cirse, Kristians Grasbergs, Mārupes Mūzikas un mākslas skola, Linda Kizika A.Žilinska Jēkabpils mūzikas skola, Keita Rukmane, Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skola, III vieta Eva Meiere, Rīgas 3.Mūzikas skola,  Estere Velta Stepanova, Ādažu Mākslas un skola, Beatrise Šveide un Taiga Marija Matvejeva, Mārupes Mūzikas un mākslas skola

Konkursantu sniegumu vērtēja neitrāla žūrija. Tās sastāvā bija flautiste no Krievijas Ella Dolžikova (Maskava), kā arī Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas ilggadīgā un pieredzējusī pedagoģe Silva Krašauska- Krauze, un viņas kolēģe, jaunā flautiste Maija Zandberga, kura tikko ir beigusi savas studijas pie profesora Filipa Benuā (Philippe Benoit) Mārstrihtas Mūzikas akadēmijā.

Vērtējot konkursa norisi un audzēkņu sniegumu, vislielāko atzinību gribētos izteikt pedagogiem un koncertmeistariem par ieguldīto darbu un atsaucību, kā arī mūzikas skolām, kas atbalstīja savu audzēkņu dalību šajā konkursā.

Lielu interesi un atsaucību ieguva arī 30.oktobrī notikušie tālākizglītības kursi. Kursu ietvaros konkursa žūrijas locekles lasīja lekcijas par aktuālām metodiskām tēmām un vadīja meistarklases. Piedalīties šajās meistarklasēs varēja visi konkursa dalībnieki un arī citi Latvijas mūzikas skolu audzēkņi. Pēc pieteikumu saņemšanas dalībai meistarklasēs, jāsecina, ka interese bija ļoti liela un pedagogiem šāda pieredze ir nepieciešama.

Meistarkursi noslēdzās ar nelielu koncertu, kurā muzicēja Ella Dolžikoa un Agnese Egliņa, kā arī Flautu kvartets Ella Dolžikova, Andis Klučnieks, Maija Zandberga un Dace Bičkovska. Šī koncerta iecere bija rosināt pedagogus domāt par nākamā gada plāniem un motivēt mācību procesā darboties arī ar flautu ansambļiem, jo konkurss „Sudraba flauta” notiks katru otro gadu, bet starplaikos varētu notikt Flautu ansambļu festivāls „Sudraba flautas”. Savu dalību meistarkursos kā vadītāji ir apstiprinājuši - pianiste Agnese Egliņa, strādājot ar kameransambļiem, kuru sastāvā ir klavieres un flautists Andis Klučnieks.

Jāatzīst, ka šāds projekts nebūtu iespējams bez darba grupas, kas bija visas šīs dienas kopā ar dalībniekiem un rūpējās par dalībnieku ērtībām un norises kvalitāti. Paldies visiem, kas atbalstīja šo projektu.

Konkursa rīkotāji īpašu paldies saka visiem I Latvijas flautas spēles jauno izpildītāju konkursa „Sudraba flauta” atbalstītājiem: Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijai, Valsts Kultūrkapitāla fondam, AS Latvijas Gāze, SIA Stenders, Latvijas mežu dienestam, Mūzikas Centram, Pūre chocolate,   AS Virši-A, restorānam „4 pēdas”, viesnīcai „Liene”, LMIIA izdevumam Partita, Latvijas Nacionālajam kultūras centram, Biedrībai “Top Tap Company” grāmatu apgādiem: Mansards, Madris, Neputns, Annele, Dienas grāmata, Pētergailis u.c.

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

Ievadiet drošības kodu: