Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Latgales priekšpilsētas mūzika un mākslas skola,
Prūšu iela 13B, Rīga,
LV-1057

+ 371 67474200,
lpmums@riga.lv,
Latvija
 
 

AKTUALITĀTES

40235

Jauniešu iniciatīvas projekta FotoStāsti "Mēs Mūsu Laikā" meistarklase "Kaņierī"
19.11.2013


Projektā iniciatīvas grupā  apvienojas Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas jaunieši, kuri vēlas līdztekus savām mākslinieciskajām un muzikālajām aktivitātēm – rast jaunu darbības  virzienu un citu skatu punktu. Iniciatīvas grupas dalībnieki spēlē dažādus mūzikas instrumentus, ir radoši savās interesēs, un vēlas savu pasaules redzējumu ne tikai  papildināt ar jaunu skatījumu, bet  parādīt savu redzējumu citiem, šoreiz darot to caur fotogrāfiju, un iegūstot  zināšanas no pieredzējušāka, jaunā fotogrāfa.

Ar fotostāstu kā  mūsdienīgu komunikācijas līdzekli un formu  iepazīstinās fotogrāfs Reinis Fjodorovs, kurš ar saviem fotostāstiem divreiz ieguvis  laikraksta  „Diena” gada balvu  fotogrāfijā, un kura fotostāsti regulāri parādās lielajos masu medijos.

Reinis grib stāstīt par fotostāstu, kā sava pasaules skata un uzskata  paudēju, un to, ka vajag uzdrošināties un darīt:  katram mums  ir sava tēma, kuru mēs gribam „noraidīt” līdz citiem. Bet svarīgi ir zināt- ko, kam un kā. Viens no ceļiem, kā reiz, ir caur saviem fotostāstiem- fotogrāfija ir  gan šodienas sajūtas fiksējums, gan veids, kā savu uzskatu, redzējumu, aktualitāti- prieku,  arī sāpi - parādīt citiem. Bet ne tikai, caur to var atrast arī  jaunus domubiedrus- „savējos”. Jo, lai cik dažādi mēs arī nebūtu, mūs vieno saprašana par sev tuvām tēmām, mūsu gadījumā fotostāsts ir  arī ceļš uz saprašanos. Projektā paredzēts piesaistīt ne tikai mūzikas mākslas skolas audzēkņus, bet arī citus  jauniešus, kuriem varētu interesēt fotostāstu veidošanas ideja. Projekta noslēguma pasākumu iecerēts veidot divdaļīgu- jauniešu veidotos fotostāstus paši jaunieši analizēs un izvērtēs- tad   kopīgi izvēlēsies darbus, kas tiks izdrukāti izstādei, savukārt visi pārējie darbi būs apskatāmi multimediālā izstādē. „Mēs negribam mēģināt, mēs gribam darīt, gribam stāstīt par mums - mūsu laikā”. 

Projekts tiek realizēts  no 29.oktobra līdz 15.decembrim.

Projekts tiek īstenots Jauniešu iniciatīvu konkursa ietvaros ar  Rīgas jauniešu centra „Kaņieris” un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

Papildus informācija: projekta koordinators Staņislavs Jaškuls: trakaiskaktuss@gmail.com

 

 
      Atpakaļ